A kommunizmus 40 éve alatt 4,4 millió honfitársunk nem születhetett meg, ők azok az áldozatok, akikről azóta sem esik szó a közbeszédben
Február 23-án, csütörtök este a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából a Szent István Intézet a Scruton Veres Pálné utcai közösségi terében szervezett beszélgetésén rendhagyó módon azokról az áldozatokról esett szó, akik meg sem születhettek az elnyomó rendszer miatt. Az eseményen Máthé Zsuzsa, az intézet igazgatója Hal Melinda klinikai szakpszichológussal, Szalai Piroska munkaerő-piaci szakértővel és Mezey András egyháztörténésszel beszélgetett.
A kommunizmus 40 éve alatt 4,4 millió honfitársunk nem születhetett meg, ők azok az áldozatok, akikről azóta sem esik szó a közbeszédben, miközben ma is hiányoznak fogyatkozó nemzetünkből, ahogy az ő meg nem született gyermekeik, unokáik is – olvasható az eseményről készült beszámolóban a Szent István Intézet Facebook oldalán.
A beszélgetés résztvevői arra próbáltak választ találni, hogyan lehetne erről a – szinte minden magyar családot érintő – tragédiáról tapintatosan beszélni és a jövő nemzedékeiben tudatosítani a felelős szexualitás és az életet tisztelő értékrend fontosságát.
Hal Melinda elmondta, az abortusz mindig és megkerülhetetlenül egy trauma, amely kihat az anya későbbi, vállalt gyermekeinek életére is.
A teljes írás ide kattintva olvasható.