A váci EKIF-fel formabontó kezdeményezést indítottunk útjára: digitális böjtre hívtunk felső tagozatos osztályközösségeket, aminek következtében végül négy iskola 6 osztálya – több mint százhúsz 12-14 éves fiatal – el is fogadta a kihívást!

Mit jelent ez?

Hamvazószerdától ezek az osztályközösségek, nagyböjti felajánlásként lemondanak az online szórakoztató tartalmakról. Se játék, se Netflix, se TikTok – minden parkolópályára kerül!

És mitől lesz ez igazán érdekes?

A rendkívüli önfegyelmet és példamutató lelki elköteleződést igénylő vállalás indulásakor és annak végén is szakemberek bemeneti és kimeneti kérdőívvel mérik fel az résztvevők mentális, kognitív és szociális állapotát, a közösség egészében bekövetkező változásokat.   A Hal Melinda klinikai szakpszi-chológus, az MCC Tanuláskutató Intézetének kutatásvezetője által irányított kuta-tás mérési eredményei a tudományos világ számára is izgalmas eredményeket hozhatnak. 

Az elhatározást egy húshagyókeddi „böjtkezdő alkalommal” tesszük emlékezetessé, ahol nem csupán a bemeneti mérésekre kerül majd sor, de a művészet és a sport példáján keresztül szeretnénk biztatni a fiatalokat, hogy van értelme és vannak gyümölcsei a lemondásnak.

A Magyar Állami Operaház Eiffel Műhelyházában tartott eseményen az osztályokat Ókovács Szilveszter főigazgató kalauzolja majd végig az épületen, bepillantást engedve színházi kulisszák mögé. Ezt követően Bőhm Csaba világbajnok öttusázó osztja meg gondolatait és motiválja az osztályokat, hitről, nehézségekből való talpraállásról és a lemondások árán született sikerekről tart előadást. Videóüzenettel bátorítja az osztályokat Marton Zsolt váci püspök és  Kovács Zsolt, a Váci Egyházmegye ifjúság pasztorációért felelős papja. A rendezvény házigazdái Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet igazgatója és Puskás Balázs gyermekbiztonsági szakember, a váci EKIF főigazgatója.