Karácsony ünnepének védelmében indít adventi online kampányt a Szent István Intézet.
Az ünnepeink identitásunk esszenciáját mutatják meg, ünneplésünk mikéntje tükröt tart közösségünk felé, láttatja, mit gondolunk legfontosabb létkérdéseinkről. És fordítva: az ünnepek lényegének átrajzolása láthatóvá teszi, milyen deformációk érik hitünket és abban gyökerező kultúránkat.
Az ünnepeink védelme – ahogy az országhatárunk, nemzeti kultúránk vagy családjaink megóvása – nem lehet közömbös számunkra, mert azokban fejezzük ki legtisztábban önmagunkat, közösségünket.
A kereszténység egyik legszebb, de mindenképpen legmeghittebb ünnepe a karácsony, a törékeny embergyermek formáját öltő isteni személy, Jézus evilági születésének évfordulója. Hitünk szerint ez az emberiség történelmének meghatározó pillanata, amely nem véletlenül lett időszámításunk origója is. A betlehemi jászolból tekintetünket mindig a golgotai kereszt felé is emeljük, a keresztáldozat és reményünk az üdvösségre is innen ered. Karácsony születésnapos Ünnepeltje ugyanis önmaga az emberiség legnagyobb ajándéka.
Eközben azt tapasztaljuk, hogy Jézus személye egyre inkább kikopik a karácsonyi készülődésünkből, miközben a rendelt időt teljesen felrúgva már szeptemberben beindul a nagy „karácsony-biznisz”, alig kezdődik el az iskolaév, az üzletek polcai karácsonyi portékáktól roskadoznak.
A karácsonyi idill képeslapjából, a hangos, színes és sokszor ideges ünnepi készülődésből pedig „kivágtuk” az ünnepelt személyét. Mintha jelenlétét kényelmetlennek éreznénk, mert saját lelki vakságunkra, életünk és közösségünk szőnyeg alá söpört végső kérdéseire világíthat rá, hisz botrányoktól hangos, időhiánnyal küszködő mindennapjainkban nincs erőnk vele foglalkozni már: mi végre, kinek a szándékából létezünk, és mi lesz velünk elmúlásunk után?
E fájó hiányra és vele az Ünnepelt személyére kívánja a Szent István Intézet felhívni a figyelmet az adventi időszakban indított rendhagyó online kampányával, melynek üzenete, hogy: Jézus nélkül nincs karácsony.
Arra biztatunk mindenkit, aki egyetért üzenetünkkel, hogy a missziós elhívás szellemében adja tovább az üzenetet másoknak is. Belső, lelki megújulás nélkül ugyanis nem remélhetünk változást saját és közösségeink békétlen életében sem.
Az online kampányunk kreatívjait és hangüzenetünket mellékelten küldjük – köszönjük, ha megosztják felületükön.