Nizzában egy városfejlesztési projekt keretében 2023-ban megrendeltek egy, az Orléans-i szüzet lóháton ábrázoló szobrot, amely annak rendje és módja szerint elkészült és elfoglalta méltó helyét a Jeanne d’Arc parkban, ám – mint ahogy arról a vasarnap.hu is beszámolt – „jogi csűrést-csavarást követően” a közigazgatási bíróság arra kötelezte Nizza városát, hogy eltávolítsák a szobrot. Mátészalka polgármestere, Hanusi Péter megkereste Nizza polgármesterét: Mátészalka befogadná a szentet ábrázoló alkotást!

Franciaország különleges hivatása

/Phillip Pellet írása. Intézetünk kutató-szerzője gyermekkorát Nizzában töltötte./

A nagy francia szent Jeanne d’Arc, akinek csodálatos küldetését az Egyház nem vitatja, soha nem szűnt meg emlékeztetni arra, hogy Istentől kapott küldetése az volt, hogy hirdesse, hogy „Jézus Krisztus Franciaország igazi királya”. Közel 600 évvel ezelőtt, az 1429. június 21-én Saint-Benoît-sur-Loire-ban történt „háromszoros adományozás” megerősítette ezt az alapvető igazságot. Erről az eseményről az 1429 nyarán írt Breviarium Historiale számol be, amelyet a Vatikáni Könyvtárban őriznek.

„Johanna azt mondja Károly királynak: »Uram, megígéri, hogy megadja nekem, amit kérek?«. A király habozik, majd beleegyezik. »Felség, add nekem a királyságodat«. A király megdöbbenve ismét tétovázik; de ígéretéhez hűen és a fiatal lány természetfeletti hatalma által legyőzve feleli: »Johanna, neked adom a királyságomat« (Első adományozás). Majd, amikor látja, hogy az ifjú zavarba jött tettétől: »Itt van Franciaország legszegényebb lovagja: neki már semmije sem maradt«. Ez nem volt elég: Johanna követeli, hogy a király négy titkára állítson ki és írjon alá egy hivatalos közjegyzői okiratot. „Jegyző úr, írja le – mondja az ihletben szűz –, Jézus Krisztus 1429. évének június 21. napján, este négy órakor VII. Károly átadja királyságát Johannának. Írd le tovább: Johanna Franciaországot adja Jézus Krisztusnak« (Második adományozás). És nem sokkal később: »Jézus visszaadja a királyságot Károlynak«. (Harmadik adományozás).

Mit jelent ez a kulcsfontosságú esemény? Krisztus akarata, hogy Franciaország királya legyen. E különleges hivatása révén Franciaország egyedi küldetése az, hogy Krisztus egyetemes királyságát hirdesse a világ felett, mint „a nemzetek nevelője”.

Ma azonban Franciaországot a szekularizált és ateista köztársaság tévelygései tévútra vezették:

„Franciaország, az Egyház legidősebb leánya és a népek nevelője, hűséges vagy-e az ember javára az örök bölcsességgel kötött szövetséghez?”

(II. János Pál Szentatya homíliája, Le Bourget, 1980. június 1., vasárnap)

(Kép forrása: nice24.fr)